SmartPTT, Anlık Sesli Haberleşme, Mesajlaşma, Konum Servisleri ve Telsiz-Baskonuş Entegrasyonu özellikleri ile klasik bas konuş uygulamalarından çok daha fazlasını tek bir platformda sunan yeni nesil bir haberleşme platformudur.

Saha ve merkez ekiplerine, sürekli ve kesintisiz olarak, sesli ve yazılı haberleşme hizmeti sağlayan, Biotekno’nun yaratıcılığı ile geliştirmeye devam ettirdiği SmartPTT uygulaması, tüm operatör hatları ile çalışır.

Bas konuş uygulaması POC cihazlarda, cep telefonlarında, tabletlerde ya da bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

SmartPTT [Bas konuş] Hangi Sektörlere Hitap Eder?

Mağazacılıktan güvenliğe, kuryeden inşaata, üretim tesislerinden ulaşım sektörüne kadar birçok sektörün ihtiyacını karşılayan SmartPTT , bugün yüzlerce kuruma hizmet vermektedir.

Farklı sektörlerden olan firmalar kendi ihtiyaçlarını SmartPTT sayesinde karşılayarak, taleplerine yönelik geliştirmeler ile işini bir adım daha öne taşımaktadır.

  • Mağazacılık sektöründe mağazalar arası hızlı bilgi aktarımı ve anlık haberleşme amacıyla kullanılmaktadır.
  • Taksi ve ulaşımda çoğunlukla kullanılan sesli anonslar ile şoförler kendi aralarında ve merkez ile iletişim kurmaktadırlar.Ayrıca merkezi yönetim ekranlarından araçları harita üzerinden de anlık takip edebilmektedirler.
  • Güvenlik sektöründe kayıt altına alınan ve dinlenebilen geçmiş anonslar sayesinde güvenli haberleşme sağlanmaktadır.
  • Kamu firmaları, dış alanda çalışan personel ile iletişimi SmartPTT ile sağlamakta, gerekli durumlarda güvenli kurumsal mesajlaşma ile bilgi aktarımı yapmaktadır.
  • Kargo ve kurye sektörü sesli anonslar ile iletişim kurarken, iş emri atamaları ile kuryeleri adreslere yönlendirmektedirler.
  • Lojistik firmaları araçların yük alma bırakma, yol durumu, merkeze giriş çıkış saatlerini şoförlerin hızlı bir iletişim yolu ile bildirmeleri için kullanılmaktadır.
SmartPTT Taksi Bas Konuş Faydaları

 SmartPTT Taksi Bas Konuş  Taksi ve Durak Arasında Tüm Operasyonlarınızın En Verimli Şekilde Yönetilmesini  Sağlar.

SmartPTT kullanan taksiciler, durakla haberleşerek müşterinin lokasyonuna hızlıca yönlendirilir aynı zamanda durak – taksiler arası bilgiler  kolayca paylaşılır.

Taksiler birbirleri ile ister bireysel ister grup olarak anonslaşarak haberleşebilir. Gerekirse yazılı mesaj, fotoğraf, video ya da anlık konum bilgileri özelliklerini kullanarak da hızlı, güvenli ve kesintisiz bilgi akışını sağlayabilirler.

Taksi bas konuş sayesinde durak- taksi arası iletişiminizi dijital ortamda yaparak, operasyonlar çok daha kolay ve iş verimi yüksek olarak yönetilir.

Duraklarda, araçların nerede olduğu görüntüleyerek, yolcuya en yakın olan şoföre anons gönderip, adrese yönlendirebilir ve  bu sayede araçların boş kalma süresinin en aza indirilmesi sağlanır.

Acil veya önemli güvenlik tehdidi gibi  durumlarda, anons kesme yetkisi ile anonsları kesilebilir , acil durum butonu ile de konum bildirimi yapılabilir ve yardım talep edilebilir.

Durak yönetim ekranlarından bir yandan ekip yönetimi sağlanırken, masaüstü  uygulaması ile de anons yapabilir, oturduğunuz yerden anons trafiği kolayca yönetilir.